לולים

רבייה כבדה

לול רבייה כבדה

גידול פרגיות חושך

על מנת להגיע לאחידות ובגרות מינית בזמן של להקות הרבייה, הגידול של הפרגיות לרבייה מתבצע בלולי חושך. כאשר פרק הזמן של האור וכמויות המזון מוגבלות, על מנת להגיע להצלחה בנתונים אלה מספקים את הציוד הבא:

האבסה : מכלי תערובת מתוצרת צו'רטיים ארה"ב מבטיחים אורך חיים ארוך של המכלים. המכלים מורכבים על גבי מתמרים לשקילת כמות המזון והגבלת המזון המסופק לעופות. (תמונה של זוג מכלים על מתמרים).

 

מזין עם מערכת ירידות חשמליות למכלי הקבלה המבטיחה הספקת מזון אחידה למערכת ההאבסה .(תמונה של ירידה חשמלית עם מזין).

 

מערכת האבסה המורכבת מצלחות דגם C2+S או C2+ לרבייה עם כיוונון של הצנרת על מנת לספק לעופות את אותה כמות מזון בכל צלחת בו זמנית.

כל צלחת מיועדת ל 12-14 אפרוחות , הצלחת מתכוונת על מנת להתאים את כמות המזון בצלחת לגודל העופות, בתוך הצלחת קיים צינור הפחתת כמות המזון על מנת למנוע בזבוז עקב הגבלת כמות המזון בצלחת.(תמונה של צלחת C2+)

מים : ניתן לקבל את אספקת המים ללול ב 2 אופציות:

 • באמצעות שקתות- נעשה שימוש בשקתות מתוצרת פלסאון , בדגם שוקת מספר 2 או שוקת מספר 6.(תמונה של 2 השקתות)

 

 • באמצעות מערכת טיפניות- מערכת זו באה עם מערך חישמול על מנת למנוע מהעופות את העמידה על הצינורות.(תמונה של קו טיפניות).

 

 •  תנורים- לחימום הלול בתקופת גידול האפרוחות אנו מספקים אחד משתי האפשרויות הבאות:
  • חימום חלל- באמצעות תנורי חימום חלל מתוצרת צו'רטיים ארה"ב. שיטה זו יוצרת טמפרטורה הומוגנית בלול. התנור מפוקח על ידי בקר ובתוספת של טרמוסטט כגיבוי.
  • חימום גיזרה- באמצעות תנורי חימום צינור באורך 12 מטר מתוצרת רוברטס' גורדון ארה"ב .שיטה זו מאפשרת לכל אפרוח למצוא את מקומו באזור חום שונה שנוח לו. (תמונות 2 סוגי התנורים)+ (תמונת פיזור טמפרטורה של התנור).

 כניסת אוויר

לולי החושך נבנים ב 2 אופציות:

 • קירות פאנל מבודדות
 • ווילונות אטומים

בשני המקרים יש לדאוג לכניסת אוויר מתאימה. לולים אלה משתמשים באוורור משולב , אוורור חורף (רוחב) ואוורור תעלה (אוורור אורך).

לצורך אוורור הרוחב מתקינים מערכת תריסונים ( Inlets), בחלקו העליון של הקיר משני צידי האורך של המבנה. (תמונות Inlets)

לצורך אוורור האורך מתקינים 2 כניסות אוויר בקירות האורך בחלקו הקדמי של המבנה, כאשר כניסות אלה מכוסות בווילונות מיוחדים(וילון 2001) המופעלים אוטומטית על ידי הבקר. (תמונת כניסת אוויר)

מאווררים

לצורך השלמת מערכות האוורור מספקים מאווררים לאוורור הרוחב (מאווררים 36" ) ומאווררים לאוורור האורך(מאווררים 50"). מאווררים אלה באים עם תריס ורשת מגן על מנת לסוגרם בזמן שאינם בשימוש ומניעת כניסת עופות או ידיים בזמן הפעלתם. (תמונות מאווררים)

 

מחשיכים

להשלמת המבנה יש לדאוג למניעת כניסת אור מכניסות ויציאות האוויר ולצורך כך מתקינים מערכות מחשיכים לכניסת האוויר, לתריסונים ולמאווררים השונים.

המחשיכים מסופקים ב 2 אופציות:

 • מאלומיניום צבוע שחור
 • מפלסטיק שחור

 

 

צור קשר

שם:*   

דוא"ל:*

טלפון: 

הודעה: